Goście on-line
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Wyszukiwarka

Wezwanie do modlitwy

„Jasna Góra” – Miesięcznik Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej nr 3/1993

Wezwanie do modlitwy
Sekretarza Generalnego Episkopatu Polski

Pragnę ponownie zwrócić się do wszystkich wiernych w Polsce z gorącą prośbą: Módlmy się wspólnie i nieustannie o to, by w pełni przestrzegano nienaruszalne i niezbywalne prawo do życia każdego człowieka.

Szczególną miłością w naszej modlitwie objąć trzeba dzieci poczęte i maki noszące je pod swoim sercem – gdy są zagrożeni niegodziwością tych, którzy za wszelką cenę usiłują przekonać, że czasami okazuje się dobrodziejstwem zabicie najmniejszej i najniewinniejszej istoty. A to jest kłamstwo i niszczące sumienia zło.

Proszę Was! Módlmy się tym wytrwalej i pokorniej, im większe jest nieszczęście ludzkie. Przecież matka i jej dziecko, gdy są podle przez innych skrzywdzeni, gdy są dotknięci  cierpieniem i chorobą, biedą i niepewnością jutra, potrzebują naszej wyjątkowej troski i ofiarnej pomocy. Niepodobna odwrócić się z obojętnością od tego wyzwania. Cośmy bowiem jednemu z tych najmniejszych uczynili, Jemu właśnie, Chrystusowi, uczyniliśmy.

Proszę Was o tę modlitwę ponownie – teraz, po powrocie z pielgrzymki do Progów Apostolskich, i z całą mocą powtarzam: Biada mi, gdybym Ewangelii nie głosił: biada mi, jeśli będę milczał; jeśli będę bezczynny!

Prośmy Boga o łaskę nowego zapału apostolskiego. A także o to, aby nasze świadectwo pozwoliło wątpiącym i zagubionym zrozumieć przyjąć prawdę, że chrześcijaninowi wierzącemu w Boga Żywego nie wolno nigdy angażować się na rzecz zabijanie nienarodzonych. Nie wolno nigdy posługiwać się prawem, które to legalizuje. Dla katolika nie ma tu miejsca na jakikolwiek kompromis. Żadne prawo ludzkie nie może zezwalać na zabicie człowieka. I więcej nawet! Każde życie trzeba ratować!

Kto w Chrystusa wierzy, musi być znakiem sprzeciwu.

Opiece Maryi, Matce Bożej Miłosierdzia Was polecam i z serca błogosławię.

Abp Bronisław Dąbrowski

 

 


ZAPOWIEDZI WYDARZEŃ

w Kościele, Zgromadzeniu, Prowincji

 

od 30 listopada 2014

do 2 lutego 2016

ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO


20 grudnia 2014 ( sobota)

Kuria Prowincjalna - Spotkanie Wigilijne Rodziny Oriońskiej g. 11.30


7 stycznia 2015 (środa)

Warszawa Lindleya - 888 Spotkanie Rady Prowincjalnej godz. 10.00


17/18 kwietnia 2015 (piątek/sobota)

Jasna Góra - Czuwanie Nocne Rodziny Oriońskiej. 21.00 - Apel Jasnogórski

 

24 czerwca 2014 (wtorek)

Warszawa Lindleya - 881 Spotkanie Rady prowincjalnej - 9.30

Pobieranie Wieści Oriońskich...

Created by SopanTech Solutions